Aktualności

Aktualności

V miejsce w województwie w koszykówce 3X3

W czwartek 18 listopada w Tarnowie odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce chłopców 3X3. Ta odmiana koszykówki dopiero po raz drugi w historii pojawiła się w kalendarzu imprez sportowych Szkolnego Związku Sportowego.

Nasza drużyna w składzie: Rafał Jędrzejowski, Jakub Nizio, Bronisław Skałka i Mateusz Witek oraz trener Marcin Sulikowski rozpoczęła rywalizację meczem z SP 100 Kraków i przegrała 3:8. Następnie, po emocjonującej końcówce przegraliśmy 4:5 z SP Gorlice. Kolejny mecz wygraliśmy z drużyną z SP Łazany (gmina Wieliczka) 5:4. W tym momencie turnieju byliśmy na czwartym miejscu i mieliśmy duże szanse na podium. Niestety w ostatnim meczu przegraliśmy 3:5 i z marzeń o medalach pozostał już tylko gorzki smak porażki.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP Gorlice 7 pkt
  2. SP Sucha Beskidzka 7 pkt
  3. SP Łazany 6 pkt
  4. SP 100 Kraków 5 pkt
  5. SP 4 Wadowice 5 pkt

Podsumowując:

Zajęliśmy 5 miejsce w turnieju, ale jest to także 5 miejsce w województwie małopolskim co jest bardzo dużym sukcesem i prognozą na przyszłość.

Gratuluje chłopcom sukcesu i dziękuję za sportową walkę na parkiecie.