Aktualności

Aktualności

Mistrz Polski coraz bliżej finału.

Śląsk Wrocław wygrał 71:57 z Legią Warszawa w drugim meczu półfinału ligi koszykarzy. Prowadzi 2-0, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

W przeciwieństwie do pierwszego wyrównanego i rozstrzygającego się w końcówce spotkania tym razem przewaga Śląska była bardziej widoczna. Pod koniec pierwszej kwarty wrocławianie odskoczyli na 25:10. Oczywiście w tym momencie mecz jeszcze nie był rozstrzygnięty, ale Legii nie udało się już odrobić całej straty lub chociażby doprowadzić do wyniku bliskiego remisu.

17 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst w Śląsku miał Jeremiah Martin. W zespole Legii najlepszy skrzydłowy Aric Holman (26 punktów, 8 zbiórek). Słabo w półfinale spisuje się lider warszawian Kyle Vinales. Po ledwie 6 oczkach w pierwszym starciu tym razem zdobył ich 9. W dwóch meczach trafił w sumie ledwie 5 z 24 rzutów z gry.

Trzecie spotkanie 25 maja w Warszawie, ewentualne czwarte dwa dni później także w Warszawie. Ewentualne piąte odbędzie się 30 maja we Wrocławiu.

W drugiej parze półfinałowej King Szczecin prowadzi 1-0 z BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 71:57 (25:11, 15:19, 18:14, 13:13)

Śląsk Wrocław: Jeremiah Martin 17, Donovan Mitchell 14, Justin Bibbs 9, Aleksander Dziewa 9, Łukasz Kolenda 6, Jakub Nizoł 5, Szymon Tomczak 4, Ivan Ramljak 3, Arciom Parachouski 2, Daniel Gołębiowski 2, Vasa Pušica 0

Legia Warszawa: Aric Holman 26, Kyle Vinales 9, Grzegorz Kamiński 9, Łukasz Koszarek 5, Geoffrey Groselle 3, Travis Leslie 2, Janis Berzins 2, Billy Garrett 1, Grzegorz Kulka 0, Dariusz Wyka 0, Szymon Kołakowski 0.