Aktualności

Aktualności

MEMORIAŁ BRACI KUNOWSKICH!!!

Już po raz piąty szykuje się święto wadowickiej koszykówki, czyli Memoriał Braci Kunowskich, poświęcony pamięci Adama Kunowskiego i Marka Kunowskiego, dwóch zasłużonych dla naszego miasta sportowców i trenerów. W tym roku w nowej formule.

Memoriał Braci Kunowskich to turniej koszykówki poświęcony pamięci Adama i Marka Kunowskich, dwóch zasłużonych dla naszego miasta sportowców i trenerów. Jest również wspomnieniem wszystkich zmarłych zawodników, trenerów oraz działaczy, którzy wpisali się w historię klubu sportowego Skawa Wadowice.

Tegoroczne, piąte już rozgrywki (w poprzednim roku memoriał z powodu epidemii koronawirusa został odwołany) tym razem dwudniowe, odbędą się 27 i 28 listopada na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Słowackiego 2.

W tym roku wprowadzamy nową formułę turnieju wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników. Przez cztery lata walczyliśmy o puchar Memoriału reprezentując swoje roczniki, jako byli i obecni koszykarze MKS Skawy Wadowice. Jednak dodatkowe pięć lat w peselu powoduje, że w niektórych rocznikach coraz trudniej utrzymać pełny skład i wytrzymać trudy trzech, czterech meczy rozgrywanych w dwa dni. Dlatego w tym roku będziemy świadkami nowej formuły, polegającej na wyborze z wszystkich zgłoszonych zawodników drużyn rywalizujących w 5 MBK. Nowe teamy przemieszane doświadczeniem i młodością zostały wybrane przez kapitanów na zasadzie „Draftu”. Jesteśmy pewni, że wyrówna to poziom rywalizacji, podniesie widowiskowość i pozwoli fizycznie wytrzymać trudy dwóch dni intensywnej gry. Oczywiście, mamy w planach rozegranie meczu Old Boys Skawy Wadowice i Beskidu Andrychów – mówi nam Piotr Kunowski, trener koszykarskiej drużyny Skawy i pomysłodawca memoriału.

Podczas trwania memoriału odbędą się licytacje i zbiórka pieniędzy dla Wiktorii Jarmuziewicz – podopiecznej Fundacji „Zdążyć z pomocą”.

O puchar będzie walczyć sześć drużyn. Oto ich składy:

SKAWA SUNS:

Kapitan: Artur Studnicki
Wojciech Glanowski
Tomasz Sajdok
Szymon Maciejczyk
Łukasz Jarkowski
Marcin Kurowski
Jakub Jochymek
Kamil Olszanecki
Maciej Porzycki
Ola Kuligowska

SKAWA LAKERS:

Kapitan: Mirosław Kwaśny
Marcin Sulikowski
Kamil Malec
Damian Książek
Robert Barcik
Karol Macięga
Dawid Jamróz
Łukasz Gielas
Mariusz Prorok
Wojciech Pokusa

SKAWA BULLS:

Kapitan: Wojtek Świerkosz
Agnieszka Piwowarczyk
Grzegorz Radwan
Tomasz Gabor
Piotr Wiktor
Adrian Hajdyła
Przemysław Krajewski
Mariusz Jamróz
Dawid Sikora
Oskar Książek

SKAWA CAVALIERS:

Kapitan: Wojtek Pabich
Karol Kosiński
Michał Stopka
Kamil Polaszek
Sebastian Skrok
Marcin Słodowski
Łukasz Curzydło
Michał Radwan
Adam Matuła
Michał Grządziel

SKAWA HORNETS:

Kapitan: Tomek Groń
Dawid Nowak
Wojtek Płonka
Robert Janik
Bartosz Praciak
Sławomir Jamróz
Wojciech Jamróz
Łukasz Majewski
Wiktor Woźniak
Kuba Kuligowski

SKAWA JAZZ:

Kapitan: Krzysztof Żak
Andrzej Kowalczyk
Michał Leśniak
Robert Czyszczoń
Jakub Wacław
Jarosław Miros
Wiktor Majewski
Tomasz Knieć
Sebastian Widlarz
Piotr Kunowski