Aktualności

Aktualności

Inauguracja rozgrywek koszykówki chłopców!

14 października 2023 nasi koszykarze oficjalnie zainaugurowali sezon 2023/2024 rozgrywając turniej koszykówki U12 M w ramach ligi Śląskiego Związku Koszykówki. Do rywalizacji w kategorii U12 M zgłosiło się w tym sezonie 23 zespoły i zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa Północ
SOR-DREW 27 Katowice I
Tauron 27 Katowice II
KKS Mickiewicz ROMUS Katowice
MKS MOS Katowice
AK ISKRA Częstochowa
AZS Częstochowa
MCKS Czeladź
KKS Tarnowskie Góry
KŚ AZS Katowice
MKS Dąbrowa Górnicza
MCKiS Jaworzno
Tauron 27 Katowice III

Grupa Południe
MUKS SARI Żory I
MUKS SARI Żory II
UKS “Czwórka” Wadowice
MUKK Pszczyna
Stars Gliwice
KS POGOŃ Ruda Śl.
MKKS Rybnik
MOSM Tychy
Basket Hills Bielsko-Biała
STELA Cieszyn

Nasz pierwszy turniej odbył się w Cieszynie, a naszymi przeciwnikami byli gospodarze – Stela Cieszyn oraz drużyna Basket Hills Bielsko – Biała.

W pierwszym meczu chłopcy byli zestresowani i nie łatwo zdobywało się im punkty. Walczyli mocno w obronie, ale w ataku nie szło za dobrze. Było sporo nerwów, słabych i niecelnych podań, ale z minuty na minutę było coraz lepiej. Niestety dla nas, Stela Cieszyn to zespół już ograny w tego rodzaju rozgrywkach i nie zostawił nas suchej nitki 🙂

Drugi mecz z drużyną Basket Hills był o niebo lepszy od pierwszego. Trema widoczna w pierwszym meczu odeszła bezpowrotnie i nasi koszykarze stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia punktów poprzez celne podania, przechwyty oraz szybkie przejścia z obrony do ataku. Momentami graliśmy jak równy z równym, ale do pełni szczęścia zabrakło sił i doświadczenia.

Dziękuję chłopcom za sportową walkę i serce zostawione na parkiecie – widzimy się w poniedziałek i trenujemy w “skupieniu”, bo mamy duuuuużo pracy:)

Dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu bezpiecznego transportu na turniej, za opiekę na turnieju, za profesjonalną obsługę fotograficzną i oczywiście za kibicowanie swoim podopiecznym!!!

Następny turniej odbędzie się 11 listopada 2023 w Żorach, a zagramy z MUKS SARI Żory I i MUKS SARI Żory II.