Aktualności

Aktualności

BUCKS MISTRZEM NBA!!!

Milwaukee Bucks zdobyli mistrzostwo, wygrali 4-2 z Phoenix Suns!

Finał NBA: Milwaukee Bucks zdobyli mistrzostwo, wygrali 4-2 z Phoenix Suns

Milwaukee Bucks pokonali 4-2 Phoenix Suns i zdobyli drugie w swojej historii mistrzostwo NBA.

‹ wróć

50 – to liczba ostatniego meczu finału. Tyle lat minęło od poprzedniego triumfu Bucks w 1971 roku i tyle punktów w szóstym spotkaniu zdobył ich obecny lider Janis Andetokunmbo. Grek poprowadził swój zespół do wygranej 105:98. Prezentował się znakomicie, trafił 16 z 25 rzutów z gry oraz aż 17 z 19 z linii. Ten element był w jego wypadku problemem w tegorocznych play-offach, zdarzało się nawet, że przekraczał limit czasu na oddanie rzutu i często pudłował. Na koniec rywalizacji jednak nie zawiódł. – Ludzie mówili, że nie umiem rzucać wolnych, a dzisiaj trafiałem i jestem mistrzem – powiedział. Miał także 14 zbiórek oraz 5 bloków i wyręczył słabiej tego dnia dysponowanych kolegów. Khris Middleton i Jrue Holiday w sumie mieli tylko 29 oczek, a za drugiego najlepszego zawodnika można uznać rezerwowego Bobby’ego Portisa (16 punktów w 23 minuty).

Suns mogą czuć się bardzo rozczarowani, bo w serii finałowej prowadzili już 2-0 po dwóch meczach u siebie. Wtedy wydawało się, że mają losy walki o pierścienie pod kontrolą. Przegrali jednak dwa razy na wyjeździe, a potem w kluczowym piątym spotkaniu na własnym parkiecie. Pierwszego mistrzostwa ciągle nie doczekał się ich rozgrywający Chris Paul, który należy do najlepszych na swojej pozycji w XXI wieku, ale do tej pory nie potrafił nawet dotrzeć do finału. 36-latek zapewnił, że nie myśli o zakończeniu kariery, lecz wraca do pracy, by wygrać finał w przyszłym roku. W szóstym meczu z Bucks Paul był najlepszym strzelcem swojej ekipy z 26 punktami, tylko 19 zdobył Devin Booker. Jeszcze przed ostatnią kwartą był remis 77:77, ale w niej Suns nie mieli żadnej odpowiedzi na lidera rywali i pozwolili gospodarzom odskoczyć.

Mecz w Fiserv Forum oglądał na żywo komplet widzów. Kilkadziesiąt tysięcy fanów zgromadziło się w Milwaukee, by śledzić spotkanie nieopodal hali, a potem świętować. To obrazki, jakich na początku sezonu spodziewało się niewielu, bo z powodu pandemii koronawirusa mecze bardzo długo były rozgrywane w pustych obiektach lub przy niewielkiej liczbie kibiców na trybunach. Sytuacja zaczęła się zmieniać w trakcie play-off, a finał wyglądał pod tym względem normalnie.

Trzech graczy Milwaukee Bucks nie ma wiele czasu na świętowanie. Amerykanie Jrue Holiday oraz Khris Middleton oraz Nigeryjczyk Jordan Nwora wezmą udział w rozpoczynających się w weekend igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pojawi się tam także Devin Booker z Suns.

Więcej na www.nba.com

NBA: Phoenix Suns i Milwaukee Bucks zagrają w finale

Źródło: www.przegladsportowy.pl