Aktualności

Aktualności

Draft jr.NBA za nami!!!

W dniu 23 września w Katowicach odbył się Draft Jr. NBA Projekt Basket League sezonu 2023/24. Podczas imprezy, przedstawiciele klubów biorących udział w rozgrywkach rozlosują zespoły NBA, w barwach których będą występować.
W nadchodzącym sezonie rozgrywki Jr. NBA Projekt Basket będą rekordowe, weźmie w nich udział 72 klubów i ponad 3000 chłopców i dziewcząt. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach podzielone zostały na trzy ligi:
– Jr. NBA Projekt Basket Północ
– Jr. NBA Projekt Basket Południe
– Jr. NBA Projekt Basket Girls.

Nasza delegacja w składzie: Adam Książek, Leon Sulikowski, Marcin Leśniak, Damian Książek i Marcin Sulikowski wylosowała zespół ATLANTA HAWKS z Southwest Division.

Oprócz UKS „Czwórka Wadowice” zagrają jeszcze: KS Radwan Sport AGH (Orlando Magic), TS Wisła Kraków (Washington Wizards), SKF Jura Basket Zabierzów(Charlotte Hornets) i UKS Regis Wieliczka(Miami Heat).

Szczegóły i wszelkie informacje na temat Jr. NBA Projekt Basket League można znaleźć na stronie internetowej: https://www.jr-nba.pl lub w aplikacji OWQLO.