Aktualności

Aktualności

All – Star Game 2021.

Już w najbliższą niedzielę 7 marca w Atlancie odbędzie się Mecz Gwiazd NBA. Kapitanami w głosowaniu kibiców zostali wybrani LeBron James i Kevin Durant. Teraz obaj zawodnicy wybrali pierwsze piątki swoich drużyn.

LeBron James wystąpi w Atlancie po raz 17. w Meczu Gwiazd NBA. Więcej występów od niego mają tylko Kareem Abdul-Jabbar i Kobe Bryant, którzy zaliczyli 18 takich meczów. W poprzedniej edycji drugim kapitanem obok LeBrona był Grek Giannis Antetokounmpo. Teraz główną postacią w drugim zespole będzie zawodnik Brooklyn Nets, Kevin Durant. Dla niego będzie to 11 udział w All-Star Game. Niestety nie będzie on mógł pojawić się na parkiecie z powodu kontuzji. Władze NBA postanowiły jednak pozostawić go jako kapitana drużyny. Minionej nocy obaj koszykarze przed kamerami wybierali składy obu drużyn spośród zawodników, którzy zdobyli najwięcej głosów kibiców. 

James i Durant wybrali składy swoich drużyn. Wiemy kto wystąpi w pierwszych piątkach w All-Star Game. 

Pierwszeństwo wyboru miał LeBron James i zdecydował się właśnie na Giannisa Antetokounmpo. Jak już wspominaliśmy Grek był drugim z kapitanów w poprzedniej edycji All-Star Game. Tym razem więcej głosów otrzymał Durant, który jako pierwszego do swojej drużyny wybrał klubowego kolegę, Kyriego Irvinga. Dalej zawodnicy dzielili się na przemian i tym samym do Team LeBron wybrani zostali kolejno Stephen Curry, Luka Doncić i Nikola Jokić. Team Durant zasilili natomiast Joel Embiid, Kawhi Leonard, Bradley Beal oraz Jayson Tatum. 

Jeżeli chodzi o rezerwowych to tym razem wybieranie rozpoczynał zawodnik Nets. Durant wybrał do swojej ekipy Jamesa Hardena, Devina Bookera, Ziona Williamsona, Zacha LaVine’a, Juliusa Randle’a, Nikolę Vucevicia, a także Donovana Mitchella. LeBron James sięgnął z kolei po Damiana Lillarda, Bena Simmonsa, Chrisa Paula, Jaylena Browna, Paula George’a, Domantasa Sabonisa oraz Rudy’ego Goberta.

Największym zaskoczeniem tegorocznej edycji może być brak w pierwszym składzie zachodu Damiana Lillarda, który jest aktualnie w świetnej dyspozycji. Dochód z Meczu Gwiazd zostanie przeznaczony na cele charytatywne takie jak dofinansowanie szkół, do których uczęszczają czarnoskórzy uczniowie oraz na walkę z pandemią koronawirusa. Trenerami obu ekip będą Quin Snyder z Utah Jazz i Doc Rivers z Philadelphia 76ers.

NBA All-Star Game odbędzie się w w nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 marca) o godzinie 2:00 polskiego czasu.